• 0 551 410 78 24
  • 0262 424 00 24
  • info@ozlemarslan.com

Bölgesel İncelme ve Selilüt Tedavisi

Bölgesel İncelme ve Selilüt Tedavisi

SLİM UP

Bölgesel incelme işleminde kullanılan bir cihazdır.  Slim Up cihazı, vücut şekillendirmek üzere 4 ana fonksiyon üzerine dizayn edilmiş olup içerisinde elektrolipoliz, elektrodrenaj, elektrolifting ve infraruj bulunur. Bu fonksiyonlar sayesinde vücut inceltme ve selilüt tedavisinde kullanıllan bir cihazdır. Aynı zamanda gevşek kasların ve gevşek derinin sıkılaşmasını da sağlar.

Slim Up, 6 infrared ışık kaynağından çıkan ışınlar, deri tabakasından geçerek daha derin dokularda ısı artışı sağlar. Bu sayede kan dolaşımı uyarır ve dokudaki yağ metabolizması artar, yani metabolizmayı hızlandırır. Işınların yayılımı sırasında, değişik bölgelere uygulanan 16 elektod aracılığıyla,3 farklı tedavi programı seçeneği ile total elektrostimülasyon sağlanır.Bu yöntemle gevşek kaslar ve deri sıkılaşır. Karın, kalça ve bacaklardaki lokalize yağlar azalarak kaslar sıkılaştırılır. Selülit problemine de somut çözümler getiren bu cihaz, vücudu şekillendirirken, kilo kaybına da yardımcı olur. Amerika Gıda ve İlaç Dairesi ( FDA ) ve CE onaylı bir teknolojidir.

Hasta, sorunlu bölgeye göre 30-40 dakika arasında tedavi uygulanır. Tedavi sırasında herhangi bir yorgunluk oluşmaz ve kalp açısında herhangi bir riski yoktur. Tedavi tüm vücudu kapsayacağı gibi bölgesel olarak da gerçekleştirilebilir.

Slim Up tedavisi sonucu

Kalça, karın ve bacak kaslarında sıkılaşır. Bu bölgelerdeki yağ dokusu azalarak incelme sağlanır.

Selülit görünümü giderilir, vücudu şekillendirir.

Metabolizmanın hızlanması sonucunda kilo kaybına yardımcı olur.

Kan ve lenf dolaşımında artış olur.

VenüsFreeze (Radyofrekans)

Radyofrekans teknolojisi, diyet ve egzersize drençli lokalize yağların ısı yoluyla parçalanarak lenf kanalları yoluyla vücuttan atılmasını sağlar. Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. Burada amaç, ısıtılan (tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41 - 43 dereceye çıkartmaktır (normal vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı, 50-55 dereceye ulaşır. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez. Cildi ısıtarak oksijenin hücre içi difüzyonunu arttırır. Alınan sonuç, depolanan enerjinin metabolizmasını hızlandırır, lenfatik drenajı arttırır, yağ hücrelerinin küçülmesini ve azalmasını sağlar. Bu da radyofrekans ile etkili bir bölgesel zayıflama ve incelme sağlar.

Lipoderm (Kavitasyon) 

Kavitasyon, bölgesel yağlanma ve selülit tedavisinde kullanılan ultrason (ses dalgaları) yöntemine dayanan bir uygulamadır. Cilde uygulanan ultrason, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Kavitasyon denilen bu etki, yağı sıvılaştırıp, yağ hücresi duvarını tahrip ederek depo yağlarının yapısını bozar. Dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları kanalı ile dokudan uzaklaştırılır ve harcanabilir hale gelir.

Kavitasyon yöntemi, karın, bel, göbek, kol, kalça, sırt, popo ve basenlerdeki depo yağları parçalayıp, bu yerleşmiş bölgesel yağları yok etmek ve aynı zamanda selülitli bölgelerin görünümünü düzeltmek amacıyla kullanılan son derece gelişmiş bir tekniktir. Ayrıca parçalanan yağ depoları nedeniyle oluşabilecek gevşeklik ve sarkmaları da önlemeye yönelik sıkıştırma özelliğine de sahiptir.