• 0 551 410 78 24
  • 0262 424 00 24
  • info@ozlemarslan.com

Kirpik Uygulamaları

Kirpik Uygulamaları

İpek kirpik uygulaması gerçek kirpiklerin uzunluğu ve kalınlığı artırmayı sağlayan bir yöntemdir. 

 

İPEK KİRPİK NEDİR?

Bir ipek kirpik tanesinin uzunluğu, 8-15 milimetre arasında değişkenlik gösterir. İpek kirpik uygulaması doğru yapıldığı zaman, doğal kirpiğin büyümesine bağlı olarak, bulunduğu yerde 1 aya kadar dökülmeden kalabilmektedir. 

İPEK KİRPİK UYGULAMASI NASIL YAPILIR?

Saf ipekten hazırlanan takma kirpikler, gözün yapısına uygun olarak tek tek özel yapıştırıcılarla uygulanılır. Kişinin ihtiyaç ve beklentilerine göre hazırlanan ipek kirpikler, kısa veya seyrek görünümü ortadan kaldırır.

İpek kirpik uygulaması, 1-2 saat aralığında sürmektedir. İşlem esnasında medikal yapıştırıcı kullanıldığından ipek kirpik tamamen hipo-alerjeniktir. En hassas göz çevresinde dahi güvenlikle uygulanan bir işlemdir. Düz, uzun ya da kıvrık uygulanabilen kirpik modelleri profesyonel ekibimiz tarafından seçilerek uygulanır. 

İPEK KİRPİK NE KADAR DAYANIR?

Düzenli olarak yaptırılan bakımlarla ipek kirpiği 6-12 ay aralığında sorunsuz bir şekilde kullanılabilsiniz. Genellikle aylık uygulanan bakım rutinlerinde, azalan kirpiklerinizin yerine yenileri takılır; bu sayede kirpiklerinizi dilediğiniz kadar uzun süre kullanabilir, rimelsiz göz makyajı yapmanın rahatlığına erebilirsiniz.