• 0 551 410 78 24
  • 0262 424 00 24
  • info@ozlemarslan.com

Kalıcı Makyaj Uygulamaları

Kalıcı Makyaj Uygulamaları

KALICI MAKYAJ NEDİR?

Günümüzde en önemli şey zaman… Biz kadınlar güzelliğimiz için harcadığımız zamanı en aza indirebilmek için bütün yöntemleri kullanmaya hazırız. Özellikle de makyaj için… Her geçen gün uygulaması artan, konusundaki uzmanların çoğaldığı bir teknik haline gelen kalıcı makyaj, beğenmediğimiz ve iyi görünmesi için çok zaman kaybettiğimiz bölgeler için büyük bir kurtarıcı. 
Kaş, göz (eyeliner, kirpik), dudak ve saç bölgelerinde uygulanan ve mükemmel sonuç alınan bu uygulama hakkında kısa bir bilgi verelim şimdi… ”Kalıcı makyaj mikro pigment uygulamasıdır. Kalıcı makyaj da kişiye özel tek kullanımlık steril iğneler kullanılır. İçerdiği maddeler mineral içerikli maddelerdir.” Bu ürünler, yüz bölgesi için özel tasarlanmıştır. Kalıcı makyaj ürünleri, katkı ve koku maddeleri içermez. Kalıcı makyajı dövme işlemi ile karıştırmamak gerekir. Dövme pigmentleri, daha ağır metal içeren pigmentlerdir ve daha derine uygulanır.
Bu yüzden dövme, ömür boyu sizinle kalırken, kalıcı makyaj ise uygulanan bölgeye ve cilt yapısına göre 2 ile 5 yıl arasında kullanılabilir.
Günlük hayatta değiştirme gereği duymayacağınız kadar doğal bir şekilde uygulanan kalıcı makyaj ile zamanınız size kalacaktır.

MİKROPİGMENTASYON KAŞ UYGULAMALARI

Her kadının hayalini kurduğu bir güzellik mucizesi vardır: Kalın, gür ve göz alıcı kaşlara sahip olmak. Kaşlar ise yüze ifade veren, gözlerdeki bakışı ortaya çıkaran ve anlam veren, kadın için en önemli aksesuardır. Bazı kadınlar kaş yapılarından, kaşlarının seyrekliğinden şikayet ederler. Renginin açık olması da ayrı bir sorundur. Kaş farı ya da kalemi gibi alternatif çözümler ile sorunu gidermeye çalışılsa da bazen şekilde ve simetride zorlanılır, bazen de renkte. Doğal görünmez. Terlediğimiz zaman akar, şekli bozulur.... Çözüm ise Mikropigmentasyon Kaş Yöntemidir...


1. Kıl Tekniği Kaş:Eski dönemlerde yapılan kalıcı ve yapay görüntüdeki dövmelerin aksine, kıl tekniği, tamamen doğallığı hedefleyen, doğal kıldan ayırt edilemeyecek şekilde deri üzerine pigment ile uygulanan üç boyutlu kıl efektleridir. Kaş kılının doğal çıkış yönüne uygun olarak, tek tek ve özenle çizilen üç boyutlu kıllar sayesinde elde edilen görüntü ile daha dolgun ve daha simetrik kaşlar tasarlanır. Kıl tekniği son zamanlarda en çok microblading tekniği ile anılsa da, aslında kendi içinde çeşitliliğe sahiptir. Microblading tamamen manuel aparatlar ile cihaz kullanılmadan yapılan bir uygulamadır. Bunun yanı sıra aynı işlem, mikropigmentasyon adıyla anılarak profesyonel cihazlar yardımıyla da uygulanabilir. Mikropigmentasyon uygulamasını profesyonel bir uzman yaptığında sonuç, çok daha doğal olur. Mikroblading uygulamasına göre daha uzun süre kullanılır ve daha konforludur.    

2. Ombre (kadife )Tekniği Kaş Pudralama ve ombre, kaş uygulama tekniği olarak aynı olsa da ayrı bir gölgeleme çalışması niteliğindedir. Ombre tekniği diye ayrılmasının sebebi, özellikle açık renkten koyuya doğru giden profesyonel makyaj görüntüsünde, fakat doğal renklendirmelere sahip olmasıdır..

3. Pudralama Tekniği KaşKaş farı ya da kalemi ile boyanmış kaşları sevenler için kullanılan bir tekniktir. Daha yoğun bir görüntü elde edilir. Yağlı ve gözenekleri geniş cilt tipine daha uygundur.


EYELINER UYGULAMALARI

Eyeliner kontür uygulaması, kadınların en çok zorlandığı ve istediği sonuçlara ulaşmak için defalarca uğraştığı eyeliner çekme derdine son vererek çarpıcı bakışlar vadediyor. Makyaj yapmak istenilmediği günlerde, geç kalınan sabahlarda, kısaca her an ve zamanda kadınların imdadına yetişerek güzel ve bakımlı görünmeyi mümkün kılan şey kalıcı eyeliner uygulamasıdır... Kalıcı eyelinerda kullanılan boyalar, yüzde yüz organiktir ve tamamen doğal maddelerden elde edilmektedir. İçerisinde herhangi bir kimyasal madde barındırmadığı için kalıcı eyeliner boyaları, cildin altına yerleştirildiğinde ömür boyu kalmaz; bir süre sonra kendi kendilerine sönerek silinmeye başlarlar. Bildiğiniz üzere dövmede kullanılan dövme boyaları ise doğallıktan uzaktır ve ömür boyu kalıcılık sağlaması için içerisinde katkı maddesi barındırır. Kalıcı eyelinerın ömür boyu kalıcı olmamasının bir diğer sebebi de derinin sadece 1-2 katman altına enjekte ediliyor olmasıdır. 

Kalıcı eyeliner yapımı, yaklaşık yarım saat ile 1 saat gibi bir sürede gerçekleşir. Bu süre boyunca öncelikle göz kapağınıza örnek bir eyeliner çizgisi çekilir. Bu çizgi, çoğunlukla kişinin elde etmek istediği eyeliner çizgisi ile birebir uyum göstermelidir. Kişinin kişisel istek ve ihtiyaçlarına göre bir eyeliner çizgisinde karar kılındıktan sonra kalıcı eyeliner boyaları hazırlanır. Özel kalıcı eyeliner kalemi, önce bu boyalara batırılır ardından da örnek kalıcı eyeliner çizgisi üzerinden geçerek kalıcı eyeliner boyalarının enjekte edilmesi sağlanır. Bu noktada belirtmekte fayda vardır ki, uygulamanın hemen öncesinde göz kapağına etkili bir lokal anestezi kremi uygulanır, böylece kişi enjeksiyon esnasında herhangi bir acı ile karşı karşıya kalmaz. Enjeksiyon süreci tamamlandıktan sonra kalıcı eyeliner işlemi de tamamlanmış olur.

DUDAK RENKLENDİRME

Doğal dudak renginin yüz ile uyumu, dudak renginin tonu ve koyuluğu, yüzün anlamını etkileyen en önemli noktalardan bir tanesidir. Dudaklarınızın gergin, dolgun ve koyu renkli olması, yüz hatlarınızı, hatta gözlerinizi bile biraz daha ön plana çıkartmakta, solgun görüntünüzü ortadan kaldırarak yüzünüze doğal bir canlılık kazandırmaktadır. Ancak pigment eksikliğinden dolayı, doğuştan ya da sonradan dudak renginin zayıf ve açık olması da oldukça doğal bir durumdur. Kalıcı makyaj uygulamalarından bir tanesi olan dudak içi renklendirme işlemi sayesinde daha renkli, koyu görünümlü dudaklara sahip olabilmek mümkündür.

Dudak renklendirme işlemi sırasında, doğallığın yakalanabilmesi konusunda uygulayıcı kişinin estetik anlayışı, göz zevki, işlem konusundaki tecrübesi ve ayrıntılara olan hakimiyeti oldukça önemli olmaktadır. Dudaklarınızın rengi ve aynı zamanda doğal görünebilmesinin yolu, işlem sırasında gerçekleştirilen gölgelendirmeden geçmektedir. Gölgelendirme işlemine hakim olmayan bir kişi tarafından gerçekleştirilen uygulama doğal sonuç vermeyecektir.

Doğal dudak renklendirmesi işlemi gerçekleştirildikten sonra, birkaç gün hatta birkaç hafta boyunca, yiyip içtiklerinize ve dudak bakımınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun için dudaklarınızı her gün antibakteriyel nemlendirici kremler ile beslemek  ve dezenfeksiyonunu sağlayarak yara oluşumunu önlemeniz gerekmektedir. İyi bir bakım sonucu dudaklarınız ilk 1 hafta içerisinde iyileştirme göstermeye başlayarak doğal görüntüsüne kavuşacaktır. Bunun yanında işlem öncesinde ve sonrasında kan sulandırıcı ilaçlar kullanılması tavsiye edilmemektedir. İşlem sonrasında uzun bir süre dudaklar su ile temas ettirilmemelidir. Bu durum, yara ve alerjik oluşumlara sebep olmaktadır.

SAÇ SİMİLASYONU

Bilimsel ve teknolojik ilerlemelere paralel olarak gelişen sağlık ve güzellik sektörü, yeni tedavi yöntemleri ile artık birçok rahatsızlığa çözüm sunabilmektedir. Farklı alanları kapsayan sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesinde katkı sağlayan bu ilerleme, saç dökülmesinde tanı ve tedavilerin gelişmesine de önayak olmuştur.  Saç pigmentasyonu, saç dövmesi ya da mikropigmentasyon gibi farklı isimlerle de anılan saç simülasyonu, özel bir cihaz, uç ve mikro iğneler kullanılarak, saç derisine renklendirici bir madde verilmesi işlemidir.Bu yöntemde, sabit derinlikte atış yapan devirli bir cihaz kullanılmaktadır. Epidermisin yüzeysel kısmına işlenen mikro pigmentler ile gerçek saç kökleri taklit edilmektedir. Kafa derisinde saç kökü varmış görüntüsü yaratılmaya çalışılır. Amaç, saç ve kafa derisi arasındaki renk farkını aza indirgeyip daha açık renkte görünmesini engellemektir. Mikropigmentasyon (microblading), görüntüye dayalı geçici bir manipülasyon tekniğidir. Kalıcılığı, kişinin cilt yapısına bağlı olarak ortalama 3 ila 4 senedir. Saçlı deriye işlenen boyalar, bu sürenin sonunda vücuttan tamamen atılmaktadır.

Mikropigmentasyon, dövme pigmentleri ile yapılamaz, çünkü dövme işleminde kullanılan iğneler, derinin daha derin kısmına uygulanmaktadır. Dövme ile yapılması halinde, derinin katmanları arasında pigmentlerin dağılması, hatta koyu lekeler bırakması söz konusudur. Bununla beraber, dövme işleminde kullanılan kalıcı boyalar zaman içinde renk değiştirmektedir. Siyah renkler yeşil ve mavi renge dönüşebilmektedir. Bu durum doğal saç görüntüsünü bozmaktadır. Bu sebepten ötürü saç simülasyonu uygulamasında öncelikle doğallığı korunan boya kullanılmaktadır. Bu boyanın vücut tarafından daha kolay absorbe edilmesi, pigmentlerin ileride renk değiştirmesini engellemektedir. Zaman içerisinde renkler daha doğal solacak ve vücuttan tamamen kaybolacaktır.

BBGLOW UYGULAMASI

 2018 yılında Korede başlayıp Avrupayı kasıp kavuran yeni bir makyaj trendi; BB GLOW, ülkemizde dillendirilen adı ile Kalıcı Fondöten , bu yaz en çok konuşulan makyaj uygulaması oldu. Fondötenin kalıcısı mı olur ? diye soranlarınız olacak. Evet işlem kalıcı, hem de bir yıla kadar uzanan etkisi mevcut. Fakat fondöten değil, fondöten etkisi.  Şimdi kafanız daha karıştı değil mi?

Hadi size açıklamaya başlayalım

Bu işlem, kalıcı makyajdaki gibi özel cihazlarla uygulanır. Yani, işin ucunda bir defa iğne var. Ama özel iğneler.  Bu yüzden acısız bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Fakat burada kullanılan, kalıcı makyaj boyası ya da sıvılaştırılmış fondoten değildir. Çok özel serumlar kullanılır. Bu serumlar çok nadir bulunan özel bitkilerden yapılmaktadır. Bu serumlar, cilde özel cihazlarla uygulanır. Ortalama 40 dakika süren bir işlemdir. Bu serumlar, içeriklerindeki özel maddelerle cillte sıkışlaşma , akne ve damar izlerini yok etmekte ve aynı zamanda da ciltte fondöten varmış gibi pürüzsüz ışıl ,ışıl aydınlık bir görüntü oluşturmaktadır. Bu etksini, ciltte melanin pigmentini azaltarak yapmaktadır.Bu serumların etkisi tabii ki ömür boyu sürmez. Belli bir süre sonra ciltten emilmekte ve atılmakdırlar.