• 0 551 410 78 24
  • 0262 424 00 24
  • info@ozlemarslan.com

Cilt Uygulamaları ve Bakımı

Cilt Uygulamaları ve Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

 

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan, cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya yönelik işlemlerden oluşur.

Medikal cilt bakımı uygulamasında öncelikle, cilt analizi ile cilt ihtiyaçlarının belirlenmesi sağlanır.

Cilt yağ, makyaj artıkları vs. etkenlerden temizlenerek bitkisel peeling için sağlıklı bir ortam oluşturulur. Bitkisel dermokozmetik ürünlerle hafif bir soyma işlemi ile cilt ölü hücrelerden arındırılır.

Buhar terapi ile cildin gözeneklerinin açılması ve cildin yumuşaması sağlanır. Siyah nokta ve yağ butonları citten uzklaştırılır.

Nemlendirici ve besleyici bakım maskesi ile cilt bakımı işlemi sonlandırılır. Süreç içerisinde ihtiyaç duyulması durumunda cildin yapısına göre ek bakım ve tedavi işlemleri uygulanabilir.

 

Hydrafacial

 

HydraFacial, farklı cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen non-invaziv, ablatif olmayan cilt yüzey kaplaması yöntemidir. İnce çizgilerin, kırışıklıkların, tıkanmış ve büyümüş gözeneklerin, yağlı ciltlerin, hiperpigmentasyonun ve kahverengi lekelerin görünümünü iyileştirir. Özetle: Çok amaçlı bir cihazdır, bu yüzden son günlerde popülaritesi giderek artmaktadır.

 

HydraFacial, ölü deri hücrelerini kaldırmaya yardımcı olan cilt yenileyici bir uçla yapılandırılmış bir alet aracılığı ile cildi oksijenli ve vitamin içeren hidradermabrazyon adı verilen bir sıvıyla cildin soyulmasını sağlayan yeni bir teknoloji kullanmaktadır. Ayrıca, tüm ölü cilt hücrelerini, makyajı, yağı ve tıkanmış gözeneklerde sıkışan kirleri emen ve “vorteks teknolojisi” olarak adlandırılan güçlü bir vakum işlemi uygulamaktadır. Suyun basıncı, cilt soyma ucu ile fiziksel kazımalar ve vakum emişi ile kombine edildiğinde, bu son derece yumuşak, cilt yenileyici bir işlem haline gelir.

 

Kimyasal Peeling

 

Kimyasal peeling, cilt yenileme işlemlerinde derinin kontrollü olarak belirli bir katmana kadar soyulup yeni bir deri oluşumunu sağlamaktır. Kimyasal peeling, cilt tonu renk eşitsizliklerinde, kalınlaşmış keratimize ciltlerde kırışıklık, leke, akne ve dermatit komedonojik cilt problemlerinde uygulanan ve meyve asitleri ile yapılan, ciltte onarım, yenilenme ve derinlemesine arınma ve yapılanma sağlayan soyucu etkisi olan uygulama yöntemidir.

 

HydraFacial tüm cilt tiplerinde özellikle de hassas ve yaşlanan ciltler için mükemmel sonuçlar elde edilmesini sağlar. Aynı zamanda kolajeni uyarmak için mikrodalga teknolojisi kullanılır. 

 

HydraFacial, yaşı ne olursa olsun, daha genç görünmek isteyen herkes için idealdir. Kuru ya da hassas bir cildi olan her yaş grubu için iyi bir seçenektir. Tüm cilt tipleri ve cilt rengi için güvenilir ve etkilidir.

 

HydraFacial tipik olarak dört adımdan oluşur: temizleme ve eksfoliyasyon, glikolik soyma, ekstraksiyonlar ve serum infüzyonu. Dört basamağın hepsi cildin derinlemesine temizlenmesine ve yenilenmesine yardımcı olur. Ortalama 25 ila 90 dakika arasında sürer. Yan etkisi yoktur ve iyileşme sürecine ihtiyaç yoktur.

 

Dermapen

 

Dermapen tedavisi günümüzün en önemli cilt problemlerinden olan sivilce izleri, gözenekler, cilt yenileme, güneş lekeleri, cilt sıkılaştırma, ince çizgilerin giderilmesi ve çatlak tedavilerinde kullanılmaktadır. Dermapen tedavisi yüz, saç, el ve boyun bölgesinde, vücutta doku kaybı olan bölgelerde kollajen dokunun arttırılarak cildin yeniden yapılanması için kullanılır. Dermapen uygulaması ile ciltte hasara uğramış dokular yeniden aktive olur ve hızla onarılır. İşlem öncesinde ciltteki makyaj artıkları iyice temizlenmeli ve cilt dezenfekte edilmelidir. Daha sonra işlem yapılacak bölgeye saf hyaluronik asit uygulanır. Bu tedavide cilde birden fazla mikro kanal açılır. Otomatik ve titreşimli iğneleme tekniği sayesinde ağrı hissi azaltılırken,ürünlerin emilim miktarı hızlanır ve tedavinin etkinliği arttırılır. Tüm bu uygulama yaklaşık 1 saatte tamamlanır. Uygulanan bölgede doku kaybı onarılır ve yeni doku oluşumu sağlanarak cilt problemleri kısa sürede yok olur. İyileşme oldukça kısa sürede tamamlanır. Kollajen üretimi sayesinde hasara uğramış dokular yeniden yapılanır ve sıkılaşır. Genellikle kanamasız olan dermapen tedavisi,cilt yapısına ve problemlerine bağlı olarak 2-6 seans arası yapılmaktadır. 6 ayda bir tekrar edilen bu seanslarla kırışıklık tedavisinde de daha kalıcı sonuçlar elde edilebilir.